CZ SK RU
Design for you

Je keramický obklad naozaj dlhodobá investícia?

Aktualizováno: 06.11.2015 15:35

Ak rozmýšľate na materiálom dlažieb či obkladov a vašimi atribútmi sú dlhodobá záruka, trvácnosť, kvalita, praktickosť, odolnosť a úžitkovosť - jednoznačne si zvoľte keramiku. Tá zahŕňa všetky dôležité parametre a životnosť keramického obkladu skutočne oceníte aj po rokoch užívania.

Je dizajn dlhodobý?
Keramické dlažby a obklady vás prekvapia svojou životnosťou. Navyše sú aj pekné, kvalitné, odolné a cenovo dostupné. Keramické dlažby sú vyrábané podľa najnovších trendov v architektúre, ich akostné parametre napredujú, pretože práve harmónia kvality a dizajnu sú vlastnosti, ktoré zabezpečujú dlhodobú životnosť keramického obkladu. Zásluhou moderných technológií sú keramické obklady dnes dostupné v rôznych variantoch, rozmeroch, farbách a s rôznymi povrchovými úpravami.

Ako dlho vydrží keramický materiál?
Keramické dlažby sú rovnako efektívne využiteľné ako v interiéri, tak aj v exteriéri. Keramika odoláva vonkajším vplyvom ako je nízka či vysoká teplota, vlhkosť , špina, povrchová nerovnosť ale aj tlak spôsobený napríklad ťažkou váhou automobilu alebo nábytku. Životnosť keramického obkladu v takomto prostredí zabezpečuje práve jeho tvrdosť – dnes už môžete kúpiť keramickú dlažbu v hrúbke takej, akú presne potrebujete. Samozrejme je dôležitá aj povrchová úprava – špeciálne glazúra, ktorá dodáva dlažbe ešte väčšiu pevnosť a tým zvyšuje aj životnosť keramického obkladu.

Životnosť keramickým obkladom zaručuje aj ich nadčasový dizajn. Keramické dlažby sú obľúbené už dlhé roky a vďaka svojej flexibilite sa prispôsobujú najnovším trendom. Napríklad veľmi obľúbené sú keramické obklady v imitácii prírodného kameňa či dreva alebo mozaikové dlažby. Každé obdobie so sebou prináša nové trendy a keramika je flexibilný materiál, s ktorým sa dá účinne pracovať a pretvárať ho, takže jeho životnosť sa len a len predlžuje.

Takže je keramický obklad dlhodobá investícia?
My hovoríme, že určite áno. V ponuke máme dlažby za rôzne ceny – závisí od výrobcu a parametrov dlažby. Avšak tieto dlažby sú dostupné pre každého, kto rozmýšľa strategicky a dlhodobo, pretože ak raz investujete do keramického obkladu tak jeho výhody a dlhodobú životnosť si budete vychutnávať minimálne 50 rokov.

ProCeram - koupelny
|Copyright © 2010 - 2014 ProCeram a.s.